Jan Verner

Motto: Lyžování je zábava a sport pro každého. Během výuky si jistě užijete i legraci. Není se čeho bát.

Instruktorskou kariéru jsem začal jako průvodce na lyžařských a cykloturistických zájezdech po Česku a po Evropě. Poté jsem působil  ve Spojených státech (Kalifornie, Tahoe Donner)  jako celosezonní instruktor lyžování. Postupně jsem se propracoval až ke členství a certifikaci v americkém lyžařském svazu (PSIA-W). Za léta strávená na horách jsem si zajezdil se stovkami klientů a odučil tisíce hodin. V zahraničí se mimo jiné věnuji přípravě akcí pro rekreanty , včetně pořádání výletů, zajištění stravování a  celkové logistiky. V současné době jsem zpět na domácí půdě a pracuji na objednávku jako doplněk ke svému normálnímu zaměstnání. Své klienty učím na základě rakouské lyžařské techniky, kterou se snažím neustále metodicky vylepšovat a spojovat s linií moderní výuky ve světě a v ČR (u nás na základě spolupráce s APULem). Výuka probíhá především volbou vhodných cviků a terénů  přizpůsobených úrovni klienta se zásadou co nejvíce jezdit. Lekce jsem schopen odučit v češtině, angličtině, ruštině a v omezené míře i v němčině nebo francouzštině.

V letní sezóně se věnuji cykloturistice a horské turistice. Přiležitostně spolupracuji s cestovními kancelářemi sportovního zaměření např. při pořádání letních táborů pro astmatické a alergické děti a mládež v Rakousku a Švýcarsku.

Certifikovaný instruktor lyžování B, člen Americké lyžařské asociace PSIA se zkušenostmi s výukou lyžování v Česku, Rakousku, Švýcarsku a USA.